Sarot Termal Vadi
Sarot Termal Sarot Palace Bolu-Mudurnu Sarot Country Sarot Otel Devremülk Kaplica Sarot Termal iletişim

BOLU

Bolu Hakkında

Bolu

Bolu  bulunduğu konum itibariyle Kartalkaya kayak merkezi ve kartepe kayak merkezine 80 km mesafededir. Abant, Sünnet, Sülüklü göllerine arasında kalan Sarot Termal vadi ve Palace kompleksi göller ve yaylalar arasında kalmış bir bölgededir. Buraya gelen misafirlerimiz tesisimize yaklaşık 10 km ileride bulunan rafting merkezinde rafting sporu ile heyecan yaşayabilir, dilerse de aynı gün kayak yapabilmektedir. Tarihi ve görsel açıdan çok zengin olan Taş Evler bölgesini ziyaret edebileceğiniz gibi tesisimize yaklaşık 50 km uzaklıktaki Akşemsettin Türbesini (Göynük) gezebilir, günlük turlar halinde Sapanca Gölüne, Yedigöllere, Mudurnuya gidebilir ve buradaki ürüyüş turlarına katılabilirler...

Bolu - Abant Gölü

Bolu  sınırları içinde yer alan Abant Gölü, kente yaklaşık 30 km. uzaklıktadır. Sarot Termal Vadi'ye ise karayolu ile 17 km'lik bir mesafede yer almaktadır. Abant Gölü havuz yöntemi ile alabalık üretiminde Türkiye'de ilk olmanın özelliğini taşıyor. Gölün çevresi yaklaşık 7 km. Ortalama adımlarla saatte 5 km. yüründüğünü kabul edersek, bu mesafe yaklaşık 1,5 saatlik bir yürüyüş demektir. Hafta içinde tüm günü masa başında veya bilgisayar karşısında çalışarak geçirenlerin bu süreyi birden büyük katsayı ile çarpmaları gerekiyor. Bu mesafeyi yürümeyi göze alamayanlar ve gölün çevresini dolaşmak isteyenler içinse üç seçenek var. Birincisi, eğer kendi özel araçları ile geldilerse bununla dolaşmak... İkincisi, biraz nostaljik bir seçenek olan faytonlar. Abant girişinde ve otellerin önlerinde bulabileceğiniz bu tarihi taşıtlar yorulmadan, keyifli ve hızlı bir şekilde gezmek isteyenlerce tercih edilebilir. Üçüncüsü ise atlar. Bu seçenek de alışık olmayanlar için gezi sonrası rahatsızlık yaratabileceğinden az sayıda insan tarafından tercih edilmektedir.

Eğer Abant'ı yakından tanımak istiyorsanız, yürümek ilk tercihiniz olmalı. Bu sayede diğer seçeneklerle ulaşamayacağınız orman içindeki yürüyüş yollarını da keşfederek daha keyifli dakikalar geçirebilir, kıyısına inip gölün üzerindeki nilüferleri daha yakından inceleyebilir, çiçeklerin üzerine üşüşen arıları seyrederek bir an olsun buradaki doğal hayatın bir parçası olma ayrıcalığını hissedebilirsiniz.

Bolu - Yaylalarda Safari

Abant civarındaki yaylalar, göl çevresi ile yetinmeyip daha sıkı bir yürüyüş yapmak isteyenler için iyi bir alternatif. Üstelik bu yürüyüşün sonunda göl manzarasını kuş bakışı seyredebilmek gibi bir ödül de bulunuyor.

Bolu - Sünnet Gölü

Bolu

1050 m. Yükseklikteki Sünnet Gölünün eşsiz manzarası ve tüm özellikleriyle hem fizyolojoik hem de pisikolojik terapi merkezi ünvanını fazlasıyla hak ediyor. Yürüyüşünüz sırasında genç ve yüzlerce yıllık çam ağaçlarıyla birlikte göle akseden mavi, turkuaz ve yeşilin onlarca tonunu görüp heyecanlanmamak elde değil. Bol ve doğal oksijenin sizde yarattığı etkiyi hemen fark ediyor ve yer çekiminin azaldığı hissine kapılıyorsunuz. Tertemiz çevre ve oksijen dolu bir havanın yarattığı etki, insanı ister istemez 'sevdiklerimle ve dostlarımla buraya neden daha önce gelmedim diye düşündürüyor. İster dinlenmeye, ister işiniz için proje üretmeye, isterseniz neşeli birkaç gün geçirmeye gelin her durumda da enerji noktası SÜNNET GÖLÜ size beklediğiniz huzuru verecektir. ünnet Gölü; İstanbul'a 290, Bolu 'ya 85,Göynük'e 20,Mudurnu'ya 28 km ve Sarot Termal Vadi'ye ise sadece 30 km uzaklıktadır.

Bolu - Sülüklü Göl

Tabiat Parkı Yaklaşık 300 sene önce toprak kayması ile Hongurdak Deresi'nin önünün tıkanması sonucu oluşan Sülüklügöl, Adapazarı Dokurcun yakınlarında yaklaşık 1100 metre rakımda bulunuyor. Mudurnu`ya yaklaşık 80 kilometre uzaklıktaki doğal güzellikleriyle ünlü. Büyülü bir yerdir Sülüklügöl. Hele bir de mevsimlerden sonbaharsa. Gölün yükselen suları içinde birer kazık gibi duran ve sayıları 180'i bulan meşe ve göknar gövdeleri dikkatinizi çeker öncelikle. Eğer yazsa mevsimlerden, sular çekilmişse asırlık gövdeler iyice açığa çıkar. Türkiye'deki başka hiçbir gölde göremeyeceğiniz ilginç görüntülerdir bunlar. Aslında göl rengini ormanların yapraklarından alır. Bu yüzden de mevsime göre değişir rengi. İlkbahar ve yazlar yemyeşildir, dipdiri… Sonbaharda, yaprakların sararması ama göknar ağaçlarının yeşilini korumasıyla sarı yeşildir, buğulu. Kışın, bulutların renginin değişimi ile mavi, yeşil, gri arasında gidip gelir, puslu… Menevişli göl, bir de içindeki ağaç gövdeleri ile bir tablo görünümüne bürünür. Gölün çevresindeki tepelerin yamaçları göknar ve kayın ağaçlarıyla yoğun, karışık ormanlarla kaplıdır. Gölün doğu yamacında, heyelanın tüm izlerini görebilirsiniz. Yüksek eğimli çıplak topraklar büyük bir alan kaplar.


Sarot Termal Vadi Sarot Termal Palace Sarot Termal Country Sarot Otel Sarot Otel Sarot Otel Sarot Otel
Sarot Termal Vadi Sarot Termal Palace Sarot Termal Country Sarot Termal Otel Bolu-Mudurnu Devrem¸lk ıleti˛im

©Tüm hakları saklıdır. 2013-2014 | 1SarotTermal.com bir Eroğlu İnşaat - Gayrumenkul iştirakıdır.
Eroglu